Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj (NALED) zajedno sa RTS-om pokrenula je kampanju Pitajte kada kojim se želi motivisati naše društvo u celini da utiče na novu Vladu i donosioce odluka da izmene besmislene administrativne probleme

25.06.2012. VEST RTV Sokobanja – Naled

naledNacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj (NALED) zajedno sa RTS-om pokrenula je kampanju Pitajte kada kojim se želi motivisati naše društvo u celini da utiče na novu Vladu i donosioce odluka da izmene besmislene administrativne probleme i procedure koji otežavaju život građanima. Naled će sprovoditi kampanju u narednih 6 meseci spotovima, organizovanjem okruglih stolova, fokus grupama i analizama stručnjaka. Jedan od gorućih problema jeste nabavka svih potrebnih papira za ostvarivanje trudničkog i porodiljskog bolovanja, za šta je potrebno 43, odnosno 86 dokumenata, iako je realno potrebno višestruko manje, rekla je Violeta Jovanović, izvršni direktor NALED – a. Takođe, prosečno kašnjenje u implementaciji Zakona je 200 dana, a problem su i parafiskalni nameti poput firmarina, lokalnih nameta, naknada za vode i šume i slično. Jovanovićeva je rekla da je potrebno izazvati pritisak na vlast i pozvala građane da učestvuju u kampanji i dodala je da je odziv na početku akcije iznad očekivanja. Svi zainteresovani građani mogu se informisati o kampanji Pitajte kada na internet adresi naled.rs/pitajte kada.


Naša preporuka